3523,50 

DOPRAVA ZDARMA

Protherm LEV Heliotwin 20 KKZ150

Kondenzačný kotol LEV Heliotwin 20 KKZ150 so zabudovaným 150 l vrstveným zásobníkom na teplú vodu s ohrevom TUV kotlom alebo solárnym kolektorom. Odvod spalín Turbo. Trieda ErP ready. Modulačný rozsah výkonu kotla 4,0-20,4 kW.

Termín dodania: 2 – 5 pracovných dní
Šírka

Výška

Záruka

Hĺbka

Výkon min.

Výkon max.

Zásobník TV

Odvod spalín

Kotol určený pre Slovenský trh (záručný a pozáručný servis u Vás doma zabezpečovaný slovenským servisným technikom). Prečo je to dôležité sa dozviete TU.

Protherm LEV Heliotwin 20 KKZ150 stacionárny kondenzačný plynový kotol na vykurovanie so zabudovaným 150 litrovým  vrstveným solárnym zásobníkom na teplú vodu a eBus zbernicou.

Nové stacionárne kondenzačné kotly Lev Heliotwin v spolupráci so solárnym kolektorom predstavujú kombináciu spĺňajúcu väčšinu požiadaviek na výkon a komfort pri súčasne zachovanej čo najmenšej záťaži životného prostredia a ušetrení nákladov pri príprave teplej vody.

Kotol Lev Heliotvin 20 KKZ150 pracuje pri príprave teplej vody s maximálnym výkonom 24 kW do zásobníka s objemom 150 litrov (ak nie je dohrievaný solárnym kolektorom) pričom do vykurovania môže pracovať s maximálnym trvalým výkonom 20 kW. Pri príprave teplej vody priamo z kotla je použitá technológia ohrevu vo vrstvenom smaltovanom zásobníku s ohrevom vody cez doskový výmenník kondenzačného kotla, zabezpečujúci dodávku teplej vody v nadštandardnom množstve s konštantnou hodnou teploty.

V prípade dostatku slnečného žiarenia je prednostne ohrievaný zásobník TUV pomocou solárneho systému zahrnujúci solárny kolektor, regulačný systém, čerpadlo solárnej kvapaliny a zásobník TUV so solárnym výmenníkom, aby sa využila bezplatná solárna energia, keď je k dispozícii. Navyše je použitý najnovší solárny systém typu drain-back, ktorý sa vyznačuje rýchlou inštaláciou, vysokou spoľahlivosťou a nízkymi nákladmi na údržbu.

Nové kotly Lev Heliotwin spĺňajú požiadavku na maximálnu koncentráciu funkcií v rámci jedného zariadenia. Tieto kotly môžu byť nainštalované aj v stiesnených priestoroch, keďže spĺňajú požiadavku na dostupnosť hydraulických a elektrických pripojení zhora alebo spredu ako aj počas opráv (jednotlivé komponenty sú prístupné spredu).

Kotly Lev Heliotwin disponujú najnovšími technológiami zaručujúcimi:

– úsporu energie pri ohreve TUV pri využití solárneho kolektora (až 60 %-ná ročná úspora v porovnaní s ohrevom len plynom)

– úsporu energie (menšia spotreba plynu vďaka použitému ovládaniu spaľovania a nižšia spotreba elektrickej energie vďaka použitiu vysokoúčinného čerpadla HEP)

– zvýšenú účinnosť pri spaľovaní (stupeň využitia pri teplotnom spáde 40/30°C je až 109% )

– zvýšený výkon pri príprave teplej vody samotným kotlom (hodnoty dosahujúce až 184 litrov vody zohriatej o 35°C v priebehu 15 minút)

Nové kotly Lev Heliotwin taktiež splňujú podmienky európskej smernice ErP pre vykurovacie zariadenia, platnej od septembra 2015 na energetickú účinnosť a spotrebu elektrickej energie, keďže je ich súčasťou aj vysokoúčinné modulačné čerpadlo.

Základné vlastnosti:

  • Kondenzačný stacionárny kotol s ohrevom zásobníka solárnym systémom
  • Vysoký modulačný rozsah vďaka novej technológii riadenia
  • Tepelný výmenník z nerezovej ocele
  • Vysoký stupeň využitia tepla až 109%
  • Jednoduché ovládanie založené na princípe „jedno tlačidlo – jedna funkcia“
  • K dispozícii kompletný rad príslušenstva – hydraulického a dymovodov
  • Nízka spotreba elektrickej energie vďaka použitému vysokoúčinnému čerpadlu
  • Ľahká inštalácia s možnosťou oddelenia zásobníka pre horšie prístupné miesta
  • Vysoká spoľahlivosť a stabilita
  • Úspora nákladov na ohrev teplej vody využitím bezplatnej slnečnej energie

Popis vertikálneho solárneho panelu SRDV 2.3

Solárny plochý kolektor je pokrytý štruktúrovaným bezpečnostným sklom, pod ktorým sa nachádza absorpčná rúrka v tvare špirály laserom privarená k absorpčnej ploche. Celý panel má bezrámovú konštrukciu, ktorá umožňuje uchytenie či už na šikmú alebo rovnú strechu pomocou vhodne zvolených úchytov pre daný typ strešnej krytiny. Vzhhľadom na veľmi malý objem solárnej kvapaliny v kolektore docháza k efektívnemu a rýchlemu odovzdaniu tepla slnečnej energie do solárneho okruhu s následným ohrevom teplej vody v zásobníku cez solárny výmenník. Kvalitná izolácia panelu z minerálnej vlny tiež zaručuje nízke tepelné straty, čím sa predlžuje obdobie využitia ohrevu teplej vody slnečnou energiou aj mimo letné obdobie.

Opýtajte sa nás

Scroll to Top

Ďakujeme za Vašu správu.
Budeme Vás kontaktovať v najkratšom možnom čase.

×